Strona Główna » Aktualności » Prezenty w góry, w teren, w ruch!

Nie masz koncepcji? Nie wiesz, czy trafisz z rozmiarem? Spokojnie! Koncepcje są poniżej, i to takie, gdzie rozmiar nie ma znaczenia! Określ tylko swój budżet i wybierz stuprocentowo pewne prezenty w góry i w niemal każdy inny teren:

Najlepsze prezenty w góry

Budżet: 50 zł

Chcesz obdarować kogoś, kto poza szlakiem też nie zwalnia tempa? Wiatroszczelna maska na twarz będzie doskonałą opcją nie tylko dla narciarzy, ale także dla tych, którzy swój rower eksploatują przez 365 dni w roku! Piechurzy, długodystansowcy i… ekopozytywni docenią bardzo wytrzymałą i wygodną w myciu butelkę – taką na kranówkę czy na rozprowadzenie elektrolitów.

Tani prezent w góry

Jeśli natomiast ktoś właśnie zaczął sympatyzować ze ścianą wspinaczkową i w chaosie pierwszych chwytów i technik nie myśli zupełnie o magnezjowaniu, zmotywuj go własnym woreczkiem na magnezję. No i, rzecz jasna, samej magnezji nigdy dość! Z kolei bardziej doświadczeni wspinacze zawsze – ale to zawsze! – ucieszą się ze sztyftów regenerujących skórę lub rewelacyjnych olejków. A skoro o pielęgnacji skóry już mowa… zgrabna, przemyślana i wytrzymała kosmetyczka to gadżet, który przyda się i sportowcom, i turystom!

Tani prezent dla wspinacza

Budżet: 100 zł

Skarpety to w zasadzie synonim najbardziej niefortunnych prezentów z dzieciństwa, ale przecież każdy górołaz wie, jakie znaczenie mają DOBRE skarpety trekkingowe – najlepiej takie z wełny merino. Wskazówka: w razie wątpliwości celuj niżej niż rozmiar buta! Dla butów w rozmiarze 39 lepiej wybrać skarpetę 36-38 niż 39-40. Jednak najbardziej uniwersalny gadżet odzieżowy to bezdyskusyjnie wielofunkcyjna chusta. Buff’ów tak naprawdę nigdy nie jest za wiele – a przynajmniej tak długo, póki nie zgromadzi się pełnej gamy kolorystycznej! Wybierz standardowy Original lub nieco bardziej zaawansowane wersje, na przykład z filtrem UV lub odblaskowe.

Trafiony prezent w góry

(Nie tylko) widoczność zapewni z kolei czołówka (np. Petzl czy Black Diamond) – niezbędnik każdej formy outdooru. Dla niektórych takim niezbędnikiem będzie też znacznie większa od poprzedniej, trzysegmentowa kosmetyczka z wieloma kieszonkami do wygodnej segregacji kosmetyków. Niezwykle pojemna i poręczna, choć… wspinaczy bardziej usatysfakcjonują pewnie i tak metale ciężkie – na przykład wygodny w użytkowaniu karabinek czy pewny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy.

Górskie gadżety na prezent

Budżet: 150 zł

Co to jest: małe, zimą w zasadzie niezbędne, często lubi się zawieruszyć? Czapka! Skup się albo na tej najładniejszej, albo na tych sportowych – doskonałych pod kaski lub do biegania. W tym budżecie można też sprezentować coś, co nie może nie wywołać pożądanego efektu co najmniej zadowolenia – zgrabny plecak o uniwersalnym zastosowaniu – na mieście i w terenie, jako wypadowy daypack, który mieści się w dłoni: Nano. Sportowy i stylowy!  

Doskonały prezent w góry

Styl na pewno liczy się też na ścianie. Jeśli więc ktoś, kogo masz na myśli, wciąż wybiera kolejny karabinek zamiast koszulki wspinaczkowej… Wyręcz go i wręcz wygodną, wysokojakościową koszulkę (najlepiej z printem, który nie pozostawi wątpliwości o jakie hobby chodzi). Jest jeszcze naprawdę konkretna broń na zimę: raczki, które będą kompatybilne w zasadzie z każdym modelem butów (przydadzą się nie tylko w czasie najbliższego wypadu sylwestrowego w góry) i kubek termiczny. Ale nie taki do rączki. Taki szczelny, stuprocentowo – także w torbie i plecaku, i izolujący temperaturę kawy dłużej niż trasa tramwaju z domu do pracy!  

Prezenty dla aktywnych

Prezenty dla aktywnych z budżetem bez limitów!

Jeśli myślisz nie tyle o “niezbędnikach”, co o podnoszeniu komfortu… Zadbaj o dobry sen tego, na kim Ci zależy. Maty samopompujące to standard, z jakim nie zmierzy się żadna karimata! Jeśli do czynienia masz nie ze śpiochem, ale ze zmarzluchem, to zadbaj o niego szczególnie: bielizna z niezastąpionej wełny merino zrobi swoje. Rozmiarówka Icebreaker trafia w sedno, wystarczy tylko znać rozmiar danej osoby. A jeśli wybieranie rozmiaru absolutnie nie wchodzi w grę, pewniejszego wyboru niż bestsellerowy, od lat kontynuowany model plecaka miejskiego Borealis od The North Face może już nie być! 

Sprawdzony prezent górski

Coś dla ciała, ale zupełnie nieodzieżowego? Jak najbardziej! Samowystarczalne Lamborghini wśród kuchenek turystycznych, czyli palnik Jetboil rozwiąże zarówno kwestię kuchenki jak i menażki (i to na najwyższym znanym w outdoorze poziomie). I wreszcie gadżet nie tylko dla ciała, ale też dla sumienia: niezwykle wydajny i skuteczny filtr do wody Life Straw (wydajność aż 1000 litrów), który będzie praktyczny w podróży, ale przede wszystkim przełoży się na znaczne zmniejszenie zużycia plastiku przez osobę obdarowaną. To tak naprawdę jeden prezent dla wszystkich, którzy Cię otaczają! 

Najlepsze prezenty dla aktywnych

 Nadal nic? Na szczęście jest jeszcze bon podarunkowy!

Zdecyduj się na estetycznie opakowany bon prezentowy na dowolną kwotę i pozwól, by odpowiedzialność za tegoroczne prezenty odeszła w zapomnienie! 

 

Udostępnij