Strona Główna » Jak wybrać » Prezenty dla aktywnych: Taternikowe Pogotowie Prezentowe!

Nie masz koncepcji? Nie wiesz, czy trafisz z rozmiarem? Spokojnie! Koncepcje są poniżej, i to takie, gdzie rozmiar nie ma znaczenia! Określ tylko swój budżet i wybierz stuprocentowo pewne prezenty dla aktywnych:

prezenty dla aktywnych

Budżet: 50 zł

Chcesz obdarować kogoś, kto poza szlakiem też nie zwalnia tempa? Wiatroszczelna maska na twarz będzie doskonałą opcją nie tylko dla narciarzy, ale także dla tych, którzy swój rower eksploatują przez 365 dni w roku! Zarówno cykliści jak i biegacze docenią lekki i wytrzymały bidon – z dwiema wygodnymi nakrętkami w zestawie, wolny od wszelkich szkodliwych związków.

prezenty dla aktywnych

Jeśli natomiast ktoś właśnie zaczął sympatyzować ze ścianą wspinaczkową i w chaosie pierwszych chwytów i technik nie myśli zupełnie o magnezjowaniu, zmotywuj go własnym woreczkiem na magnezję. Z kolei bardziej doświadczeni wspinacze zawsze – ale to zawsze! – ucieszą się ze sztyftów regenerujących skórę. A skoro o pielęgnacji skóry już mowa… zgrabna, przemyślana i wytrzymała kosmetyczka to gadżet, który przyda się i sportowcom, i turystom!

 

Budżet: 100 zł

Skarpety to w zasadzie synonim najbardziej niefortunnych prezentów z dzieciństwa, ale przecież każdy górołaz wie, jakie znaczenie mają DOBRE skarpety trekkingowe – najlepiej takie z wełny merino. Wskazówka: w razie wątpliwości celuj niżej niż rozmiar buta! Dla butów w rozmiarze 39 lepiej wybrać skarpetę 36-38 niż 39-40. Jednak najbardziej uniwersalny gadżet odzieżowy to bezdyskusyjnie wielofunkcyjna chusta. Buff’ów tak naprawdę nigdy nie jest za wiele – a przynajmniej tak długo, póki nie zgromadzi się pełnej gamy kolorystycznej! Wybierz standardowy Original lub nieco bardziej zaawansowane wersje, na przykład z filtrem UV lub odblaskowe.

prezenty dla aktywnych

(Nie tylko) widoczność zapewni z kolei czołówka – niezbędnik każdej formy outdooru. Dla niektórych takim niezbędnikiem będzie też znacznie większa od poprzedniej, trzysegmentowa kosmetyczka z wieloma kieszonkami do wygodnej segregacji kosmetyków. Niezwykle pojemna i poręczna, choć… wspinaczy bardziej usatysfakcjonują pewnie i tak metale ciężkie – na przykład wygodny w użytkowaniu karabinek czy pewny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy.

 

Budżet: 150 zł

Co to jest: małe, zimą w zasadzie niezbędne, często lubi się zawieruszyć? Czapka! Skup się albo na tej najładniejszej, albo na tych sportowych – doskonałych pod kaski lub do biegania. Nie tylko do biegania, ale do każdej aktywności zimowej przyda się bielizna termoaktywna. Rozmiarowo kalesony lub koszulki od specjalisty w tej dziedzinie, czyli firmy Craft, nie odbiegają od rzeczywistości. Jeśli więc znasz rozmiar osoby obdarowywanej – nie stresuj się, będzie pasować!

prezenty dla aktywnych

Bielizna bielizną, ale na ścianie liczy się styl. Jeśli więc ktoś, kogo masz na myśli, wciąż wybiera kolejny karabinek zamiast koszulki wspinaczkowej… Wyręcz go i wręcz wygodną, wysokojakościową koszulkę (najlepiej z printem, który nie pozostawi wątpliwości o jakie hobby chodzi). Jest jeszcze naprawdę konkretna broń na zimę: raczki, które będą kompatybilne w zasadzie z każdym modelem butów (przydadzą się nie tylko w czasie najbliższego wypadu sylwestrowego w góry) i kubek termiczny. Ale nie taki do rączki. Taki szczelny, stuprocentowo – także w torbie i plecaku, i izolujący temperaturę kawy dłużej niż trasa tramwaju z domu do pracy!  

 

Prezenty dla aktywnych z budżetem bez limitów!

Jeśli myślisz nie tyle o “niezbędnikach”, co o podnoszeniu komfortu… Zadbaj o dobry sen tego, na kim Ci zależy. Maty samopompujące to standard, z jakim nie zmierzy się żadna karimata! Jeśli do czynienia masz nie ze śpiochem, ale ze zmarzluchem, to zadbaj o niego od wewnątrz i z zewnątrz za pomocą sprytnego i dopasowanego kolorystycznie zestawu: najlepszy kubek termiczny z najlepszą (i najcieplejszą!) chustą Buff. Jeśli boisz się, że to nie wystarczy… Bielizna z niezastąpionej wełny merino zrobi swoje. Podobnie jak w przypadku syntetycznego Crafta rozmiarówka Smartwool trafia w sedno, wystarczy tylko znać rozmiar danej osoby.

prezenty dla aktywnych

Coś dla ciała, ale zupełnie nieodzieżowego? Jak najbardziej! Samowystarczalne Lamborghini wśród kuchenek turystycznych, czyli palnik Jetboil Flash rozwiąże zarówno kwestię kuchenki jak i menażki (i to na najwyższym znanym w outdoorze poziomie). I wreszcie gadżet nie tylko dla ciała, ale też dla sumienia: niezwykle wydajny i skuteczny filtr do wody Life Straw (wydajność aż 1000 litrów), który będzie praktyczny w podróży, ale przede wszystkim przełoży się na znaczne zmniejszenie zużycia plastiku przez osobę obdarowaną. To tak naprawdę jeden prezent dla wszystkich, którzy Cię otaczają!

Nadal nic? Na szczęście jest jeszcze bon podarunkowy!

Odbierz w naszym sklepie przy Gołębiej 5 estetycznie opakowany bon prezentowy na dowolną kwotę i pozwól, by odpowiedzialność za tegoroczne prezenty odeszła w zapomnienie!

prezenty dla aktywnych

Udostępnij