Strona Główna » Wiedza » Plecaki Gregory, czyli mistrzostwo dopasowania

plecaki gregory

Zachęceni wieloma pozytywnymi opiniami naszych Klientów, tej wiosny wprowadzamy do oferty plecaki jednego z czołowych producentów pochodzących z USA — Gregory Packs.

Marka istnieje na rynku od 40 lat i niezmiennie przewodzi jej jedna myśl: by tworzyć możliwie najwygodniejsze plecaki. Wiele nagród otrzymywanych w prestiżowych konkursach (między innymi ISPO) dowodzi, że cel ten udaje się realizować.

Co łączy plecak z butami?

Założyciel firmy, Wyane Gregory, zwrócił uwagę na to, jak wiele uwagi poświęca się dobieraniu obuwia. Szukamy butów odpowiednich pod względem długości i kształtu stopy, długo je przymierzamy… Właśnie to natchnęło go, by stworzyć linię plecaków, które byłyby tak samo dobrze dopasowane do pleców jak obuwie do stopy. Pierwsze produkty ukazały się w 1977 roku.

gregory logo

W laboratoriach w Salt Lake City projektanci i inżynierowie pracują nad konstrukcją plecaków — studiują geometrię ciała, prowadzą obserwacje i wielokrotnie testują produkty, zanim te uzyskają perfekcyjną formę. Jednym z największych dokonań był dynamiczny system nośny Response A3, który pozwala na niezależne ruchy pasów ramiennych od pasa biodrowego, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do najbardziej skomplikowanych ułożeń ciała.

Nic dziwnego, że plecaki Gregory szczególnie upodobali sobie narciarze oraz wspinacze. Specyfika tych sportów wymaga odpowiednich rozwiązań, które zapewnią stabilizację kręgosłupa, ale też umożliwią swobodne poruszanie się. W ofercie marki znajdziesz jednak nie tylko plecaki narciarskie i wspinaczkowe, ale także trekkingowe, podróżne, a nawet miejskie! Niepowtarzalna stylistyka, wysokiej jakości materiały i rewelacyjna kolorystyka zachwyciły całą naszą załogę.

Nowa kolekcja plecaków Gregory

W tym sezonie całkowicie odnowiono popularną serię uniwersalnych plecaków Gregory Stout i Gregory Amber. Przeprowadzono kapitalne zmiany w regulowanym systemie nośnym TrailFlex – dodano panel wentylacyjny oraz możliwość wydłużenia pasa biodrowego w dwóch największych plecakach tej linii. Zastosowano także nowe materiały i wyposażono plecaki w przednią, elastyczną kieszeń.

Miłośnicy letnich wędrówek z pewnością pokochają natomiast plecaki: Gregory Zulu (dla mężczyzn) i Gregory Jade (dla kobiet). Podwieszany system nośny z siatką wentylującą zapewni najwyższy możliwy poziom wentylacji w upalne dni.

Dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają, mamy dobrą informację – plecaki Gregory są objęte dożywotnią gwarancją.

Przejdź do oferty marki

Autor: Julia Klimek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij