Strona Główna » Aktualności » Plecaki Deuter Gravity – nowość dla wspinaczy

deuter alpine gravity
Tej wiosny niemiecki producent wprowadza do swojej kolekcji powiew świeżości – śmiałą linię Deuter Gravity, dedykowaną wspinaczom. Co w niej znajdziemy?

Plecak – weteran

Chyba każdy wspinacz kojarzy plecak Deuter Guide. Model ten został wprowadzony na początku lat 90. i zyskał niemałą popularność wśród osób zajmujących się działalnością górską. Od tamtego czasu producent wprowadzał pewne modyfikacje i zmiany w stylistyce, ale nie pojawiały się żadne alternatywne modele. Na tle odważnych kolorystycznie i nowoczesnych plecaków Guide wypadał trochę – nie bójmy się tego słowa – nudno. Szczególnie dla młodego pokolenia wspinaczy sportowych.

“Potakiwacze daleko cię nie zaprowadzą”

Uświadomił to sobie Bernd Kullman, jeden z najbardziej wszechstronnych niemieckich wspinaczy i himalaistów (wszedł na Everest w dżinsach!), były dyrektor generalny Deutera i aktualny ambasador marki. Pewnego dnia podszedł do niego młody wspinacz Kim Marschner, prosto z mostu mówiąc: robicie się drętwi! Te słowa zmotywowały Bernda, by otworzyć się na krytykę i wprowadzić pewne zmiany.

Alpejska rodzina

Do współpracy nad projektami plecaków włączono nowe osoby, które zwróciły uwagę na zmieniające się trendy i zapotrzebowania łojantów. Wśród nich znajduje się student Fabian Buhl, mający na koncie 9a, oraz Magda Reuter, startująca w zawodach boulderowych.

Zespół rozpoczyna swoją pracę od wspinania, następnie omawia powstałe pomysły i wprowadza je w życie. Nad spotkaniami “alpejskiej rodziny” (jak sami siebie nazywają) czuwa Thomas Hilger, dyrektor produkcji. Efektem ich działań jest właśnie seria Gravity. Ciekawe, czy w przyszłości zobaczymy więcej nowości…

alpejska rodzina

Plecaki i akcesoria Deuter Gravity

W kolekcji pojawiło się aż pięć nowych propozycji, uwzględniających każdą dziedzinę wspinania. Znajdziemy tu więc: lekki i niewielki (doskonały na wielowyciągi) plecak Deuter Gravity Pitch, ekspedycyjny plecak Deuter Gravity Expedition, wytrzymały plecak-worek transportowy Deuter Haul oraz wiele różnych akcesoriów (płachta na linę, woreczki, worek boulderowy). Moje zainteresowanie wzbudził szczególnie model Deuter Gravity Motion, świetny do wspinania sportowego. A co ze starym dobrym “Guidem”? Wierni fani nie muszą się martwić, ponieważ nadal znajduje się on w ofercie.

Najnowsze modele utrzymane są w podobnej stylistyce, bardzo odmiennej od reszty plecaków Deutera. Sprawdźcie sami!

deuter gravity motion

Zobacz Deuter Gravity

 

Autor: Julia Klimek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij