Strona Główna » Wiedza » Plecaki Deuter Aircontact Pro – w pogoni za doskonałością

Deuter zaskakuje w tym roku nowościami oraz ulepszonymi wersjami znanych plecaków. Kolejną zmianą, jaką w tym sezonie wprowadził niemiecki producent, jest odświeżona linia Aircontact Pro.

 

aircontact pro
Deuter Aircontact Pro to wytrzymałe plecaki o dużych pojemnościach. Zaprojektowano je z myślą o długich wyjazdach i wielodniowych trekkingach, gdzie przenosimy znacznie więcej bagażu i sprzętu.

Od lat słyną z niezawodności oraz komfortu, jakiego dostarczają. Postanowiono jednak wprowadzić kilka poprawek, by stały się jeszcze lepsze. Zmiany nastąpiły nie tylko w wyglądzie plecaków, ale przede wszystkim w ich funkcjonalności.

Nowy system regulacji

W “starych” plecakach regulacja wysokości systemu nośnego była dość prosta, ale… dlaczego nie miałaby być jeszcze łatwiejsza?

Nowa wersja nie wymaga już od nas zbyt wielu czynności (odczepiania poduszek itp.). Tył plecaka dostosowujemy za pomocą plastikowej klamry oraz wygodnego uchwytu. Wystarczy po prostu odblokować klamrę i przesunąć cały system do pożądanej wysokości. Wszystkie elementy oznaczono wyraźnym, pomarańczowym kolorem. Dodano także podziałkę z boku dla szybszej identyfikacji rozmiaru.

regulacja systemu nosnego

podzialka regulacji

Lepsze wyposażenie

W poprzedniej wersji klapę plecaka można było odczepić i przekształcić ją w podręczną torbę za pomocą dołączonych pasków. Teraz to rozwiązanie uproszczono – do wyposażenia dodano po prostu lekki plecaczek, który można zwinąć w małą kulkę. Znajduje się on w osobnej kieszeni.

Zmieniono także front plecaka – przednią kieszeń zastąpiono pojemnym, elastycznym panelem, który pomieści naprawdę sporo! Jest on znacznie wygodniejszy, gdy chcemy szybko wyciągnąć kurtkę, butelkę z wodą lub inne, potrzebne przedmioty.

plecaczek
Lekki plecaczek chowany w kieszeń

zmodernizowany front plecaka
Nowy, pojemny i elastyczny panel na froncie plecaka

Niezmienna jakość

Pozostałe elementy plecaka praktycznie nie zmieniły swojej formy. Wciąż możemy liczyć na świetne dopasowanie oraz rewelacyjne rozłożenie ciężaru – dba o to szeroki pas biodrowy wraz z wygodnymi szelkami w kształcie litery S. Wentylację zapewnia natomiast specjalna pianka, która “wypompowuje” powietrze przy każdym ruchu, zmniejszając potliwość pleców do 15%.

Deuter Aircontact Pro

Plecaki Deuter Aircontact Pro

Linia plecaków o standardowym systemie nośnym. Wśród nich mamy do wyboru dwa modele o różnych wielkościach:

Deuter Aircontact Pro 70+15

Deuter Aircontact Pro 70 + 15

Deuter Aircontact Pro 60 + 15

Deuter Aircontact Pro 60 + 15

Damskie plecaki Deuter Aircontact Pro

Plecaki z systemem nośnym dopasowanym do kobiecej sylwetki. W kolekcji dla Pań znajdziemy dwa modele plecaków:

Plecak Deuter Aircontact Pro 65+15 SLPlecak Deuter Aircontact Pro 65+15 SL

Deuter Aircontact Pro 55+15 SL
Deuter Aircontact Pro 55+15 SL

Autor: Julia Klimek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij