Strona Główna » Aktualności » Patagonia – nowa kolekcja już w Taterniku!


Jedna z najbardziej uznanych i dbających o środowisko marek outdoorowych jest znów dostępna w ofercie Taternika – prezentujemy nową Patagonię!

Marka Patagonia w Taterniku

Wzór dla branży tekstylnej

Pochodząca z Kalifornii i istniejąca już ponad 40 lat firma Patagonia została założona przez wspinacza Yvona Chouinarda. Znana jest nie tylko z najwyższej klasy sprzętu i odzieży, ale także z niebywałego zaangażowania w ochronę środowiska naturalnego.

Producent zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki ma na przyrodę przemysł tekstylny i stara się ten wpływ zmniejszyć. Wyroby Patagonii w dużej mierze stworzone są z materiałów z odzysku, do ich farbowania nie używa się szkodliwych barwników. Minimalizowane jest także zużycie wody i energii, dlatego firma może się poszczycić certyfikatem bluesign® nadawanym wielu produktom.

Patagonia przykłada również wagę do tego, by pracownicy fabryk i szwalni mieli zapewnione godziwe warunki pracy – należy do programu Fair Trade. Kontrolowany jest cały łańcuch dostaw pod kątem dobrobytu ludzi. W 2007 roku uruchomiono program The Footprint Chronicles®, dzięki któremu każdy etap produkcji jest możliwy do prześledzenia.

Wybierając kurtkę, plecak czy śpiwór marki Patagonia masz więc pewność, że to nie tylko inwestycja w nowoczesny sprzęt, ale także mądra i świadoma decyzja, dzięki której przyczyniasz się do poprawy czyjegoś życia.

Nowości w ofercie Patagonia

W tegorocznym sezonie wiosennym 2017 oprócz absolutnych klasyków (takich jak polar Patagonia Better Sweater™) pojawiły się także nowości, które zadowolą najabardziej wymagających. Uwagę przyciąga szczególnie techniczna kurtka Patagonia Nano-Air® Light Hybrid – lekka nie tylko z nazwy.

patagonia-wspniacz

Model ten należy do nowej generacji ocieplin, które zaprojektowano z myślą o wymagających, intensywnych aktywnościach. Szczególnie docenią go wspinacze oraz amatorzy biegów górskich.

Kurtka ma hybrydową budowę – jej przód ocieplono syntetycznym wypełnieniem FullRange™, natomiast tył wykonano z elastycznego materiału o bardzo wysokiej oddychalności. Dzięki temu wilgoć z pleców (które szybciej się pocą, zwłaszcza gdy mamy na sobie plecak) jest błyskawicznie odprowadzana i nie powoduje wychłodzenia.

Oczywiście nie tylko seria Nano-Air® jest warta uwagi. W ofercie znajduje się znacznie więcej ciekawych pozycji.

Zobacz Produkty

 

Autor: Julia Klimek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij