Strona Główna » Sposób na » Najlepsze sposoby na komary i meszki


Lato kojarzy Ci się nie tylko z urlopem, ale też uciążliwymi, swędzącymi bąblami? Wydaje Ci się, że to właśnie do Ciebie lgną wszystkie możliwe brzęczące owady? Zobacz sprawdzone metody na ich odstraszenie i ciesz się spokojnym latem – bez drapania!

preparat na komary mugga

Jak odstraszyć meszki i komary? Preparat DEET

Na rynku można znaleźć repelenty na komary o różnym składzie chemicznym, jednak za najskuteczniejszą substancję uważa się DEET. Środek z DEET silnie odstrasza nie tylko komary, ale i kleszcze, meszki, muchy tse-tse czy muchy końskie. Najbardziej znanym i najchętniej wybieranym jest preparat Mugga DEET (do spryskiwania Mugga Spray lub do smarowania Mugga Roll-On).

Co to jest DEET i jak działa?

DEET to organiczna substancja chemiczna, która powoduje, że dla owadów nasz zapach staje się nieprzyjemny. Krótko mówiąc, według nich po prostu… śmierdzimy. Na szczęście dla większości osób woń ta jest całkiem znośna. Wielu Naszych Klientów uważa wręcz, że pachnie znacznie lepiej niż dotychczas stosowane przez nich preparaty.

Ochrona przed moskitami (komarami tropikalnymi)

Jeżeli wybierasz się w podróż w rejony tropikalne (zwłaszcza w obszary podzwrotnikowe) szczególnie zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie. Konsekwencją ugryzienia moskitów może być nie tylko swędzący bąbel, ale i poważne choroby, np. malaria czy żółta gorączka i wiele innych. Tutaj przydatny może być środek o większym stężeniu DEET – np. Mugga Spray 50%, która dłużej utrzymuje swoje działanie.

Repelent na insekty Mugga Spray 50% 75mlRepelent na insekty Mugga Spray 50% 75ml

Choć część osób obawia się, że ta substancja może być szkodliwa, to korzyści wynikające z jej sporadycznego stosowania są znacznie ważniejsze.

Moskitiera – wygodna i skuteczna bariera

Moskitiera turystyczna to kolejny sprawdzony sposób na wszelkie insekty. Łatwo ją rozwiesić nad łóżkiem czy materacem, a do tego nie waży dużo – warto zabrać ją ze sobą nawet do lepszych hoteli, ponieważ nie wszystkie mają takie wyposażenie. Moskitiera zapewni Ci spokojny sen bez używania dodatkowych środków. Jej siatka zwykle jest już nasączona substancją odstraszającą owady, więc nie musisz stosować jej na swoją skórę.
Moskitiera Sea To Summit Mosquito Net 2-os

Moskitiera Sea To Summit Mosquito Net 2-os

Rozwiązaniem na wędrówki będzie natomiast moskitiera na twarz. Nakłada się ją na głowę lub, najlepiej, na kapelusz. Siateczka z drobnych oczek nie będzie zbytnio ograniczać widoczności, a dzięki niej nie musisz się obawiać, że zbłąkana mucha wpadnie Ci do oka lub ust.

Odpowiednia odzież to połowa sukcesu!

Odzież z długimi rękawami i nogawkami to podstawa na wycieczkach do lasu, gdzie łatwo złapać kleszcza (i przy odrobinie pecha także boreliozę). Ale upały nie zachęcają do noszenia długich rękawów, prawda? Na szczęście można znaleźć odzież z oddychających, szybkoschnących materiałów, które nie powodują dyskomfortu, a dobrze zabezpieczają przed insektami.

Koszula The North Face New Sequoia LS Shirt '17Koszula The North Face New Sequoia LS Shirt ’17

Niektóre spodnie na lato mają także odpinane nogawki, dzięki czemu po wyjściu z „zagrożonego” terenu możesz zmienić je w szorty. Warto wyposażyć się także w lekką koszulę termoaktywną – stylową i idealną na podróże w ciepłe kraje.

Autor: Julia Klimek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij