Strona Główna » Aktualności » Climb-In-Gym Tour 2017. Testowanie butów wspinaczkowych La Sportiva


Sklep Górski Taternik oraz firma Bakosport, dystrybutor legendarnej włoskiej marki zapraszają na Climb-In-Gym Tour 2017, czyli testing butów wspinaczkowych La Sportiva – wyjątkową okazję, by wypróbować bestsellerowe modele.

Testowanie odbywa się tylko w trzech miejscach w Polsce. Ekipa Taternika wspiera poznańską edycję, która będzie miała miejsce na ścianie wspinaczkowej Blok Haus już 15 marca od 15:00 do 22:00.

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest odpowiednie dobranie buta i odczucie go na własnej skórze. Teraz możesz przymierzyć go nie w sklepowych warunkach, ale od razu sprawdzić w boju!

La Sportiva - Climb in Gym

La Sportiva – marka, która zmienia bieg wspinaczkowej historii

W przypadku La Sportivy “innowacja” to nie kolejne puste hasło. Producent stara się naprawdę wprowadzać takie technologie, które pozwalają przeciągnąć limity jeszcze wyżej. Umiejętności i trening zawsze będą głównymi składowymi sukcesu wspinaczkowego, ale bez wątpienia dobre buty mają również duży wpływ na poprawę wyniku. Rozwój metod produkcyjnych już teraz owocuje niesamowitymi osiągami współczesnych wspinaczy.

Zwykłym sloganem nie jest także “jakość” – zamiast iść za dzisiejszymi trendami i przenieść fabryki do krajów trzeciego świata, La Sportiva produkuje buty wspinaczkowe we Włoszech. Dzięki temu masz pewność, że Twoje buty nie są tylko efektem masówki, ale rzemieślniczej pracy.

Nie bez powodu buty La Sportivy można zauważyć na nogach uczestników prestiżowych zawodów wspinaczkowych. Szczególnie rozsławił je Adam Ondra, przechodząc najtrudniejsze światowe drogi wspinaczkowe w butach La Sportiva Miura. Legendarne “Miury” są więc jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki. Climb-In-Gym pozwoli zapoznać się także z innymi, nowoczesnymi produktami.

Buty wspinaczkowe – Testing 2017

W polskiej edycji testingu udostępniono trzy modele butów, które najlepiej przyjęły się wśród wspinaczy z naszego kraju. Przyjdź i sprawdź, które najbardziej przypasują Tobie!

La Sportiva Genius

Pierwszy model La Sportivy z rewolucyjną technologią NO-EDGE™, która zapewnia maksymalną powierzchnię kontaktu palców ze stopniem. Producent, bez cienia fałszywej skromności, nazwał go po prostu genialnym. Znana z modelu Solution wewnętrzna “skarpetka” w połączeniu z asymetrycznym wiązaniem oplata stopę, zapewniając rewelacyjne dopasowanie. Dopracowano również piętę, którą oblano “klejącą” gumą Vibram® XS Grip2 o bardzo wysokich parametrach tarciowych.

– asymetryczny but o giętkiej konstrukcji
– rewelacyjne czucie stopni
– nowe, precyzyjne sznurowanie
– pięta zaprojektowana z myślą o boulderingu

Buty Wspinaczkowe LaSportiva Genius

La Sportiva Skwama 

Dla Skwamy żywiołem będą trudne bouldery i drogi, które raz zmuszają do precyzyjnego stawiania stóp w przewieszeniu, a innym razem wymagają tarciowego wspinania. W modelu zastosowano “rozszczepioną” konstrukcję przedniej części podeszwy – przy nacisku lekko się rozgina, zwiększając skuteczność w tarciowym terenie. Nowością jest także technologia S-Heel™, która umożliwia efektywne haczenie.

– asymetryczny but o agresywnym czubku
– doskonałe wyważenie czułości i stabilizacji
– nowoczesna konstrukcja pięty i podeszwy
– przeznaczony na trudne sportowe drogi

Buty Wspinaczkowe LaSportiva Skwama
      

La Sportiva Tarantula

W zestawieniu pojawiła się także propozycja dla osób, które jeszcze nie potrzebują wyczynowego obuwia, lecz chcą skutecznie szlifować swoje umiejętności. Jedne z najchętniej wybieranych butów wspinaczkowych dla początkujących, czyli La Sportiva Tarantula. Buty są wygodne, a jednocześnie na tyle precyzyjne i przyczepne, że wielu wspinaczy chętnie zabiera je na mniej wymagające wielowyciągi.

– komfortowy, mało asymetryczny but
– przyczepna, grubsza guma (wolniej się ściera)
– świetny dla początkujących i na drogi wielowyciągowe
– lekko usztywnione, dzięki czemu wspierają pracę stóp

Buty Wspinaczkowe LaSportiva Tarantula

Udostępnij