Strona Główna » Aktualności » Ciekawe gadżety czy outdoorowe fanaberie? 6 turystycznych zagwozdek

Wiesz, co na wyjeździe jest niezbędne? Zapewne wiesz, podobnie zresztą jak inni. Tylko dlaczego jedni z nas pakują się na weekend w plecak 20 l, a innym 40 l będzie za mało…?  

outdoorowe fanaberie 6 turystycznych zagwoztek

Znaczna część turystycznego wyposażenia wyda nam się cennym udogodnieniem na wyjeździe (dla niektórych wręcz niezbędnym), podczas gdy dla innych będzie czystą fanaberią i marnowaniem cennego miejsca w plecaku czy bagażniku. Jak oceniacie gadżety, które nas zaintrygowały?

Dozownik papieru toaletowego – pod chmurą, ale z kulturą

Przypomina wodoszczelny worek, ale w środku możesz zamontować rolkę papieru toaletowego. Całość wieszasz na pobliskim drzewie i… możesz poczuć się prawie jak w domu, oddając się codziennej, koniecznej czynności. Papier toaletowy jest chroniony przed wodą (deszczem, poranną rosą itp.) w transporcie i w trakcie użytku. Worek foliowy zadziała pewnie całkiem podobnie… Ale wędkarzom lub kajakarzom pomysł może się chyba spodobać!

Dozownik papieru toaletowego - propozycja SeaToSummit

Dozownik papieru toaletowego – propozycja SeaToSummit

Mała łopatka turystyczna – nie zostawiaj po sobie niespodzianek!

Papier toaletowy to jednak nie wszystko… SeaToSummit przygotowało więc mini-saperkę, malutką łopatkę turystyczną, dzięki której ukryjesz przed światem to, co najmniej estetyczne w porannych przygotowaniach. Każdy z nas dotąd jakoś sobie radził, ale można szybciej i wygodniej… Ciekawostką jest zamiłowanie do językowych igraszek w przypadku tego produktu. Dzisiejsza Trowel do niedawna nazywała się iPood. Z nazwy zrezygnowano jednak na życzenie producenta podobnie brzmiącego produktu.

Trowel - miniaturowa saperka od SeaToSummit

Trowel – miniaturowa saperka od SeaToSummit

Linka do wieszania prania – sposób na mokry ręcznik i przemoczone ciuchy?

Ciekawostka dla tych, którzy mają już dość ręczników uparcie zsuwających się z namiotu, lub zwiewanych zeń skarpetek. Do rozwieszenia linki potrzebujesz np. dwóch drzew, nie potrzebujesz z kolei klamerek, ponieważ lina posiada specjalne zaciski. Dobra wiadomość dla nocnych marków – jest odblaskowa! Przyda się przy dłuższym pobycie na kempingu, zakładając, że ktoś wcześniej nie zorganizował na nim miejsca do suszenia prania.

linka do wieszania prania

Mokre ciuchy można rozłożyć byle gdzie, lub rozwiesić na specjalnej lince (SeaToSummit)

Przenośna pralka turystyczna – czyli… worek do prania!

Znów worek wodoszczelny, ale tym razem z niewielkimi wypustkami wewnątrz. W środku należy umieścić wodę, mydło i ubranie, a odpowiednie ruchy ręką doprowadzą brudną odzież do porządku. Ewidentnie rozwiązanie dwa w jednym!

przenosna pralka turystyczna

Trochę worek wodoszczelny, trochę pralka – pomysł The Scrubba

Urinelka – nie tylko panowie mogą na stojąco…

Silikonowy lejek, który ułatwi paniom korzystanie z toalety – tej publicznej, lub po prostu tej pod chmurką. Łatwiej o dyskrecję lub o ograniczenie wystawiania ciała na siarczysty mróz, kiedy właśnie wchodzimy na nasz kolejny zimowy szczyt, ale natura nie zważa na okoliczności. Dla pań, które choć raz w życiu powiedziały, że zazdroszczą “tego” facetom!

lejek Go Girl

GoGirl namawia panie do zdobywania świata na stojąco

Poduszka turystyczna – jak sobie pościelesz… Pościelesz sobie?

Dla jednych – namiastka domowego zacisza w namiocie lub warunek komfortowego snu, dla innych – zupełnie zbędny wymysł. Zajmuje wprawdzie niewiele miejsca, waży jeszcze mniej, ale… ze złożonej pod głową bluzy (równie przecież miękkiej!) nie trzeba rano spuszczać powietrza. Z drugiej strony… Kto w czasie 10-godzinnego nocnego lotu nie skorzystał z miękkiego rogalika, niech nie ocenia!

poduszka turystyczna trekmates

Poduszka turystyczna od TrekMates

Mydło organiczne – zadbaj nie tylko o swoją skórę!

Krystalicznie czysty górski potok i Ty… Warto pozostawić go równie krystalicznym! Organiczne mydło w płynie zawierające jedynie naturalne składniki nie ma wpływu na środowisko, a przy okazji dzieli się swoimi cennymi składnikami z Twoją skórą. W przypadku niektórych mydeł nie tylko zresztą ze skórą! Mydło Dr. Bronners 18 w 1 (tak, 18 w 1) zadba również o włosy, zęby, buty, sierść Twojego zwierzaka… I wiele innych.

Ekologiczne mydło 18w1 Dr. Bronners o intensywnych, naturalnych zapachach

Ekologiczne mydło 18w1 Dr. Bronners o intensywnych, naturalnych zapachach

Rynek outdoorowy ma dla nas chyba wszystko, co może maksymalnie zwiększyć komfort w podróży. Ale to my musimy wiedzieć, co naprawdę powinno wylądować w naszym plecaku, aby ułatwić wędrowanie, a nie stanowić jedynie zbędny balast.

Autor: Iwona Styperek

Masz uwagi? A może chcesz coś dodać? Podziel się z nami swoją opinią!

Udostępnij