Strona Główna » Aktualności » 18 lat Taternika! Pamiętasz początki?

luty 2002

Startujemy na Gołębiej. Trudna lokalizacja – jeśli kończy się pracę o 18:30 i wychodzi z niej wprost na niekończący się szereg pubów, to zawsze znajdzie się ktoś, kto rzuci: “A może na jedno piwko?” 

No i jeszcze… Przejście do innego wymiaru – czyli ogromne lustro ciągnące się od podłogi po sam sufit po lewej stronie tuż przy wejściu. Tworzyło spore optyczne zamieszanie i wielu klientów zaraz po wejściu do sklepu niefortunnie skręcało właśnie w lewo. Po 11 latach przestaliśmy więc walczyć z przeznaczeniem. Przekuliśmy przejście, lustro zniknęło, a za nim pojawiło się kilka dodatkowych metrów powierzchni rosnącego Taternika! (Teraz skręcanie w lewo było zdecydowanie mniej rozczarowujące). 

Parter w Taterniku(To wcale nie jest 2002 rok, ale taternikowe archiwa nie od początku były prowadzone rzetelnie…)

2005 

Piwnica – Stary Rynek ma swój urok, ale też niewidoczne gołym okiem pułapki. Obfity deszcz był ponad siły wiekowych instalacji wodnych… Powtarzane przez lata na koniec pracy pytanie “kibel zamknięty?” pomagało uchronić się przed mokrymi niespodziankami dnia następnego.  

Stare "piętro" odzieżowe

2013

Strategiczne posunięcie „na wszelki wypadek” – zdejmujemy lustro-pułapkę, przebijamy się przez ścianę i zyskujemy dodatkowych kilka metrów plus… Toaletę dla klientów 😉

2016

Na terenie sklepu pojawiają się nowe schody. Inaugurują okres wielkich remontów, a ponadto prowadzą na I piętro, które całe pokryje się odzieżą i pomniejszymi gadżetami biwakowymi. Na fali dość zrozumiałego entuzjazmu zamawiamy czerwone neony z logiem i stawiamy sobie wygodne kanapy, bo w końcu jest na to miejsce! 

Remonty w TaternikuIntensywne, remontowe 3 lata, które udowodniły, że słowa „remont” i „deadline” w ogóle nie idą ze sobą w parze

Nowe piętro odzieżowe w przygotowaniu

 

Kącik dla relaksu w Taterniku

2017

Szpej opuszcza swoją “dziuplę” i schodzi… do podziemi. Wyremontowana piwnica staje się klimatycznym wspinaczkowym rajem. To prawda, że dziupla miała swój urok, jednak przy pierwszej wizycie klient mógł mieć wątpliwości, czy nie trafił czasem do magazynu. Teraz wątpliwości już nie ma 😉 

Piwnica pełna szpeju

2018 

Ambiwalencja jest wtedy, kiedy nie wiadomo, czy bardziej cieszysz się, czy smucisz. Uwielbialiśmy księgarnię przy Szkolnej, ale jej wyprowadzka oznaczała, że możemy postarać się o więcej miejsca do przymierzania butów… Do tej pory musiała wystarczyć ławka, schodek, a w sytuacji kryzysowej – stołek do sięgania na wyższe półki. 

Remont nowej części Taternika

Najnowsza część Taternika

Tak, teraz zdecydowanie jest więcej miejsca do przymierzania butów 🙂

Ekipa Taternika!

18 lat to sporo czasu na zmiany w przestrzeni, w asortymencie, w wystroju sklepu… I całkiem sporo czasu, żeby się przekonać, że to ludzie i atmosfera, którą tworzą, są sednem tego miejsca. Tym wszystkim, którzy tworzyli z nami Taternika, i którzy tworzą go do dziś – serdecznie dziękujemy za naprawdę niebanalne 18 lat i życzymy sobie i Wam… równie niebanalnego ciągu dalszego!

Ekipa Taternika

PS A skoro urodziny, to także… prezenty! Dlatego cały ten rok ubarwimy konkursami, dzięki którym będziecie mogli zdecydowanie ubogacić swój outdoorowy ekwipunek! Zostańcie w kontakcie 😉

 

Udostępnij